X

اخبار

مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولین در زرین آباد

به مناسبت روز جهانی معلولین مراسمی با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان ایجرود در مدرسه استثنایی ترنم زرین آباد برگزار شد .

دوشنبه, 12 آذر,1397
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولین در زرین آباد

فرماندار ایجرود در این مراسم با اشاره به آمار میانگین کشوری معلولین و مقایسه آن با آمار معلولین شهرستان ایجرود که نشان دهنده کم بودن این آمار در شهرستان نسبت به آمار کشوری است ، ابراز امیدواری کرد و افزود : از آنجایی که این افراد جزو اقلیت های شناخته شده جامعه هستند باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند تا با حمایت از آنها بتوانند در جامعه نقش تأثیرگذاری را ایفا نماید .

توحید سلیمی با اشاره به تفکر غلط  ترحم در مورد معلولین ، معلولیت فکری را بدتر از معلولیت جسمی معرفی کرده و و عنوان کرد معلولیت فیزیکی محدودیت نیست .

فرماندار ایجرود با اشاره به این که بهتر است به جای جدا سازی مدارس معلولان ،  آنها را در مدارس مشترک در کلاس‌های آموزشی جداگانه آموزش های تخصصی را فرا بگیرند گفت : وجود این مدرسه در شهرستان برای این که کودکان معلول از تحصیل محروم نباشند ضروری است.

مهندس سلیمی با اشاره به قوانین موجود در کشور در مورد حمایت از حقوق معلولین در جامعه گفت : تمام افراد جامعه باید از حقوق شهروندی برخوردار باشند و باید خدمات شایسته ای به تمام افراد جامعه مخصوصا معلولان ارائه شود .

وی از زحمات معلمان و مربیان معلولان جسمی ذهنی و بنیانگذاران مدرسه آموزش کودکان استثنایی شهرستان و همچنین والدین کودکان معلول که با حمایت از فرزندان خود تلاش می‌کنند تا آنها به عنوان افرادی موثر و خلاق در جامعه حضور یابند ، تشکر کرد .

در پایان این مراسم از دانش آموزان استثنایی و مربیان آنها نیز تقدیر به عمل آمد.

 

 

تعداد نمایش ها (32)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان