X

اخبار

تاکید فرماندار ایجرود بر لزوم دفع بهداشتی زباله های شهر ها و روستاهای این شهرستان

فرماندار ایجرود در جلسه کارگروه پسماند این شهرستان گفت : باید به پسماندها و زباله های شهری و روستایی به مثابه فرصت و ثروت نگریست.

ﺳﻪشنبه, 13 آذر,1397
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
تاکید فرماندار ایجرود بر لزوم دفع بهداشتی زباله های شهر ها و روستاهای این شهرستان

توحید سلیمی افزود : بازیافت پسماند و زباله امروزه به عنوان یکی از راهکارهای درآمدزایی در اکثر کشورها عملی شده است .

وی با اشاره به اینکه اغلب پسماندهای شهرستان  پسماندهای عادی و صنعتی است ؛ افزود : تمامي ادارت بايد نسبت به هماهنگي و همکاري همه جانبه با هم تلاش نمايند تا محيطي سالم و به دور از هرگونه مخاطرات طبيعي در شهرستان ایجرود داشته باشيم.

فرماندار ایجرود با تأکید بر لزوم جانمایی جایگاه های دفع بهداشتی زباله ها به صورت متمرکز در مکانهای از پیش تعیین شده گفت : ادارات جهاد کشاورزی و محیط زیست باید ابتدا این محل ‌ها را مشخص نمایند و پس از آن بخشداری ها و شهرداری ها نسبت به تملک و ساماندهی فضاهای مذکور اقدام نمایند.

 فرماندار ایجرود با اشاره به میزان تقریبی تولید روزانه ۲۵ تن زباله در شهرستان گفت : باید برای درآمدزایی از این پسماندها برنامه‌ریزی لازم از سوی دستگاه‌های ذیربط به عمل آید.

 مهندس سلیمی با اشاره به طرح تفکیک زباله از مبداء گفت : این طرح نیاز به فرهنگ سازی در جامعه دارد تا بتوانیم زباله های تولید شده را مجددا به چرخه تولید بازگردانیم.

 وی تصریح کرد : به همین منظور طرح تفکیک زباله از مبدا به صورت آزمایشی از ادارات شهرستان و با همکاری سازمان های مردم نهاد در حوزه محیط زیست در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد

تعداد نمایش ها (19)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان